Czuwanie z Ojcem Pio

W nocy z soboty na niedzielę (z 11 czerwca na 12 czerwca 2016r.) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na swoje doroczne czuwanie przybyli czciciele Św. Ojca Pio. Hasłem spotkania były słowa „Święci Ojciec Pio i Leopold Mandić, Apostołowie Miłosierdzia. W czasie czuwania obecne były relikwie w postaci habitu, rękawiczki i chusty z krwią, przywiezione specjalnie z Pietrelciny. Grupa Modlitewna z naszej parafii nie pojechała do Łagiewnik, ale dzięki Animatorowi Pani Marioli Piórkowskiej podobne czuwanie zorganizowano w kościele parafialnym.

Czytaj więcej: Czuwanie z Ojcem Pio

10 - lecie grupy modlitwy św. Ojca Pio

Grupa modlitwy św. Ojca Pio przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Grodzicznie - pierwsza założona w diecezji toruńskiej

Grupa modlitwy powstała w październiku 2004 r. Po rekolekcjach, którym patronował Ojciec Pio, a głoszonych przez ojca Bolesława Konopkę z Teńczyna, Z myślą, że powstanie grupa modlitwy przywiózł też relikwie Ojca Pio.
Zgodnie z wezwaniem Jezusa – „ Gdzie są dwaj, albo trzej w imię moje, tam Ja jestem pośród nich”, modlimy się za kościół z kościołem i w kościele. Uczestniczymy w życiu liturgicznym i sakramentalnym kościoła. Co miesiąc spotykamy się przed Mszą Świętą na adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji staramy się być blisko Boga i prosimy Jego Matkę, aby nas prowadziła Bożymi drogami.

Naszymi modlitwami obejmujemy cały kościół, jego pasterzy; Ojca Świętego, biskupów i kapłanów jak też i ludzi którzy proszą nas o modlitwę.Śpiewamy pieśni o Ojcu Pio i inne kościelne. Darzymy się dobrym słowem, uśmiechem i zrozumieniem życia powszedniego. Poprzez czytanie Pisma Świętego staramy  się wcielać Słowo Boże w nasze życie.
Korzystając ze wspólnego przebywania  dzielimy się swoimi zmartwieniami i problemami życia codziennego i przekazujemy sobie potrzeby wsparcia modlitewnego i to wszystko omadlamy. Stosujemy coś w rodzaju „pogotowia modlitewnego”.

Na koniec dziękujemy sobie za spotkanie zapewniając, że „dobrze, że jesteście” i jeśli jest kapłan prosimy o  błogosławieństwo. Poprzez nasze spotkania formacyjne rozwijamy nasze chrześcijańskie codzienne życie, dbamy o wzrost naszej modlitwy. Uczestniczymy w corocznych zjazdach diecezjalnych, rekolekcjach dla naszego rejonu i w miarę możliwości w Kongresie dla Moderatorów i animatorów w Teńczynie.
Za zgodą naszego księdza proboszcza zapraszamy Ojca rekolekcjonistę do głoszenia rekolekcji w naszej parafii Najbliższe odbędą się w marcu 2015r.

W swoim otoczeniu zachęcamy do modlitwy, mówimy o jej mocy: „Modlitwa jest najlepszą bronią jaką posiadamy, jest kluczem, która otwiera Boże Serce”. Wszyscy synowie i córki duchowe Ojca Pio na całym świecie duchowo się ze sobą łączą na dziesiątce różańca codziennie o godzinie 20.30 i wtedy zalewamy falą modlitwy proszącej i dziękczynnej niebo. Naszym kierownikiem duchowym mianowanym przez Księdza  Biskupa był  Ksiądz Henryk Piotrowski, który odszedł  do Pana, a obecnie jest proboszcz parafii Ks. Henryk Rychert, który stoi wiernie na straży, abyśmy przestrzegali zasad, prawd i norm Świętego Kościoła Katolickiego, któremu winniśmy jak najgłębsze i najwierniejsze posłuszeństwo. Jesteśmy dumni z tego, choć to niełatwe zadanie dla ludzi żyjących w obecnym trudnym życiu, że możemy się zwać synami i córkami duchowymi Ojca Pio, wszak przed śmiercią Ojciec  Pio powiedział  - „Mogę zapomnieć o sobie samym, ale nie o moich duchowych dzieciach. Co więcej -  zapewniam, że kiedy Pan mnie powoła [ do siebie], powiem Mu: "Panie, zostaję u bram nieba; wejdę tam dopiero wtedy, gdy zobaczę, że wchodzi ostatni z moich synów [duchowych]"

Informacja o grupie modlitwy świętego Ojca Pio w parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodziecznie
W dniach od 24-27.10.2004r. w naszej parafii odbyły się parafialne rekolekcje, którym patronował Święty Ojciec Pio. Przeprowadził je Ojciec kapucyn Bolesław Konopka z Gdańska . Rekolekcje przygotowywały nas do życia w Kościele Chrystusowym i w ścisłym zjednoczeniu jak to czynił Św. Ojciec Pio. W tym momencie pragniemy złożyć serdeczne Bóg zapłać za tak piękne i wnikliwe, a zarazem skuteczne przybliżenie osoby świętego Ojca Pio.
Podczas rekolekcji byliśmy skupieni i zasłuchani w słowach o Świętym Ojcu Pio:
- o stygmatach,
- bilokacji,
- zapachu i cudach.

Nasze odczucia były mocne i zauważalne, popłynęły nam łzy, mieliśmy otwarte nie tylko uszy, oczy, ale i "sta by wchłonąć jak najwięcej wiadomości i siły na dalsze życie. Tej podniosłej atmosfery jaka panowała podczas tego okresu po prostu nie da się opisać.
Jednym z celów rekolekcji było stworzyć grupę modlitwy Świętego Ojca Pio w naszej parafii. Na początku baliśmy się czy będzie to możliwe, prosiłam Ojca Pio- "Ojcze jeśli Twoja wolą jest mleć grupę tutaj to nam pomóż".
I udało się.
Do wspólnoty zgłosiło się 76 osób.
Tak Ojcze Pio masz w naszej parafii Grupę modlitwy, „ Teraz pomóż nam wyrastać w swojej wierze i być godnym zwać się Twoimi córkami i synami duchowymi. My będziemy starać się iść przez Tego, który jest Prawdą, Drogą i Życiem.
Pragniemy złożyć również Tobie Ojcze Bogusławie Bóg zapłać za okazaną nam pomoc i za przesyłanie wszelkich materiałów.
Jesteśmy również wdzięczni naszemu księdzu proboszczowi Henrykowi Piotrowskiemu, że podjął się roli przewodnika duchowego i będzie nas prowadził w naszych działaniach, będzie nam służył radą i swoim doświadczeniem. Bóg zapłać.
animator: Mariola Piórkowska
Od 2011 roku przewodnikiem duchowym jest ks. proboszcz Henryk Rychert.