Figura Matki Boskiej - Królowej Świata

Od pierwszych moich kontaktów z Grodzicznem, a było to w październiku 1978 roku, kiedy przyjechałem odwiedzić ówczesnego ks. wikariusza, uważałem, że centrum wioski gminnej, przy kościele, powinno mieć inny wygląd niż zastałem. Ugruntowała to jeszcze bardziej sytuacja, którą obserwowałem przyjeżdżając z sąsiedztwa. Wówczas to westchnąłem, „gdybym tu był, miałbyś tu Panie Boże ogród”. Wziął mnie Pan Bóg „na serio”, a ja uważam się za zdopingowanego do założenia ogrodu.

W głównym zarysie, jesienią 2014 roku, ogródek przyplebański został wykonany. Wówczas to, 13 października, stojąca już na swoim miejscu figura Maryi została poświęcona. Aktu poświęcenia dokonał Ks. Proboszcz.

Postument i jego obramowanie zostały wybudowane z kamienia polnego przez parafianina, p. Romana Lewandowskiego. Na postumencie postawiono białą, z masy żywicznej, ufundowaną przez mieszkankę DPS-u, figurę Maryi Królowej Świata. Wokół figury, dzięki pracy i staraniom współpracowników, nawieziono ziemię i posadzono kwiaty. Zostało też uruchomione oświetlenie.

25 października 2015 roku pękła rura wodociągowa w ogrodzie plebańskim. Prace naprawcze zniszczyły część trawnika i inne instalacje ogrodowe, ale nie naruszyły figury Matki Boskiej.

Niech Matka Najświętsza, Królowa Świata, króluje nad naszą Parafią, niech ma w swej opiece wszystkie rodziny, wszystkich Parafian, niech wyjedna nam zdroje łask.

Maryjo, Królowo Świata, módl się za nami!