Uroczysta Eucharystia wraz z procesją ulicami grodzickiej parafii z okazji Święta Bożego Ciała miała miejsce o godz. 10:00. Zgromadzeni wierni uczestniczyli w Eucharystii, aby następnie jak ma to miejsce już od kilku wieków wyjść w święto Bożego Ciała na ulice parafii, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy zbudowanych na trasie stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest też okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. W tym jedynym dniu w roku ulice parafii i domy zostają pięknie przystrojone dla przychodzącego do nas Boga ukrytego w Hostii Świętej. Zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach uczestnicy procesji modlili się i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dla godnego uwielbienia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w procesji niesiono: sztandary, feretrony, obrazy, dzieci pierwszokomunijne w bieli niosły różaniec, a dziewczynki sypały kwiaty przed idącym Chrystusem - ukrytym w małym kawałku chleba. Procesja zakończyła się odśpiewaniem hymnu pochwalnego Te Deum.