Święto Bożego Ciała, które tradycyjnie obchodzimy po uroczystości Trójcy Świętej w tym roku przypadło na dzień 11 czerwca. Głównym celem tej uroczystości jest uczczenie pamiątki ustanowienia Eucharystii przez Pana Jezusa w czasie Ostatniej Wieczerzy oraz publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii i uproszenie błogosławieństwa dla wiernych. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej, której trasa ze względu na epidemię została zmieniona. Tym razem pierwszy ołtarz był w Grocie przy kościele, drugi przy posesji państwa Chodak, trzeci przy Chrystusie Królu i czwarty ponownie w Grocie, a następnie powrót do Kościoła.

Procesja z Chrystusem w Eucharystii ukazuje, że Kościół jest ludem pielgrzymującym, a przewodnikiem w tej drodze i pokarmem dla wierzących jest Chrystus obecny w Ewangelii i pod postacią chleba. Przy czterech ołtarzach ks. proboszcz Piotr Kwiatkowski odśpiewał fragmenty Ewangelii, które mają ścisły związek z Eucharystią i wskazują, że jest ona:

Ołtarz I - ofiarą (Mt 26,17 - 19. 26 - 29),
Ołtarz II - pokarmem duszy (Mk 8, 1 - 9),
Ołtarz III - zadatkiem życia wiecznego (Łk 24, 13 - 16. 28 - 35),
Ołtarz IV - sakramentem jedności Kościoła (J 17, 20 ?- 26).

Przy każdym ołtarzu wierni śpiewali też suplikacje, czyli błagania o pokój, o urodzaje i bezpieczeństwo dla całego ludu Bożego, a prowadzący ksiądz Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Obchód całej uroczystości Bożego Ciała zakończyliśmy dziękczynnym śpiewem "Ciebie, Boże, wysławiamy" i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

W procesji przed Najświętszym Sakramentem niesiono: krzyż, chorągwie, feretrony. Wystawiono poczty sztandarowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej, chłopcy pierwszokomunijni nieśli też różaniec, a dziewczynki sypały kwiatki. W Uroczystości udział wzięła także: Gminno-Parafialna Orkiestra Dęta, Dziewczęca Grupa Liturgiczna, ministranci, lektorzy i wierni za baldachimem, który nieśli druhowie z jednostki OSP Lorki.