Okres Wielkiego Postu to bardzo szczególny czas, w którym przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby lepiej zrozumieć istotę tych Świąt, trzeba zagłębić się w cierpienie i mękę Chrystusa. Dlatego Wielki Post ma być dla nas czasem, w którym zatrzymujemy się i uświadamiamy sobie prawdy, o których bardzo często zapominamy. Niestety to nasze roztargnienie wynika z nadmiaru codziennych obowiązków i zajmowania się sprawami doczesnymi. Mamy coraz mniej czasu dla Boga i dla drugiego człowieka. Potrzeba nam odnowy duchowej! Taką odnowę przeżyliśmy podczas Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, które odbyły się w Grodzicznie, w dniach 27 - 30 marca 2022 r. Czas rekolekcji jest przede wszystkim czasem refleksji i zadumy nad własnym życiem. Podczas głoszonych nauk poświęconych odnowie duchowej całej parafii mogliśmy zastanowić się, w którym miejscu jest każdy z nas i na jakim poziomie naszego życia jest wiara i drugi człowiek. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Krzysztof Olaś - wikariusz parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży. W poszczególne dni tych wspólnych spotkań na Eucharystii i naukach, rekolekcjonista przybliżył nam zagadnienia dotyczące rodziny, dawania świadectwa w swoim codziennym życiu, jak również i cierpienia, które dotyka każdego człowieka. To właśnie podczas rekolekcji możemy otrzymać odpowiedź na pytanie, co zrobić by zmienić swoje życie jeżeli gdzieś się zagubiliśmy. Zdawałoby się, że człowiek bardzo często jest zdany tylko na siebie, ale to właśnie rekolekcje wielkopostne zachęcają nas do zatrzymania się i spojrzenia na, to co zrobię i jak żyję.