W piątek 08.04.2022r. została odprawiona już ostatnia Droga Krzyżowa w tegorocznym okresie Wielkiego Postu. O godz. 18:00 uczestnicy nabożeństwa wyruszyli z kościoła parafialnego w Grodzicznie, aby przejść ulicami parafii i rozważać kolejne stacje męki, cierpienia i śmierci Pana Jezusa. Parafianie z różnych wspólnot i stanów przechodząc do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej nieśli krzyż. Najmłodszą grupą, która wzięła krzyż na swoje ramiona były dzieci przygotowujące się przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Św. Kolejne grupy i wspólnoty tym razem już młodzieżowe biorące udział w Drodze Krzyżowej, to służba liturgiczna ołtarza - ministranci, Dziewczęca Grupa Liturgiczna i kandydaci do sakramentu bierzmowania. Krzyż nieśli również dorośli - ojcowie, matki i członkowie wielu parafialnych wspólnot - Żywy Różaniec, Wspólnota Ojca Pio, Wspólnota Intronizacyjna. Krzyż znalazł się także na ramionach przedstawicieli różnych zawodów: pracowników oświaty, samorządowców, pracowników służby zdrowia i urzędu gminy, a także druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Rozważając mękę Pana Jezusa uświadamiamy sobie, że nie tylko odtwarzamy wydarzenia z ostatnich dni Chrystusa, ale przede wszystkim podczas Drogi Krzyżowej  wchodzimy w tajemnicę męki Zbawiciela. W ten sposób jesteśmy bardzo blisko postawy eucharystycznej, której istotą jest ofiarowanie wraz z Jezusem całego swojego życia Bogu. Właśnie nabożeństwo to prowadzi nas do udziału w Eucharystii, dlatego też po skończonych rozważaniach Drogi Krzyżowej wierni powrócili do kościoła, by uczestniczyć w Najświętszej Ofierze Mszy Świętej i wysłuchać kazania pasyjnego.